ZBUDOWANE – kładka pieszo-rowerowa nad Wartą w Owińskach koło Poznania

Rada Wielkopolskiej OIA RP zaprasza na kolejny spaceru z cyklu ZBUDOWANE przygotowany przez Zarząd SARP Oddział Poznań – spacer po kładce pieszo-rowerowej nad Wartą w Owińskach koło Poznania. 

Spacer poprowadzi Jakub Głaz, krytyk architektury, publicysta, animator działań przestrzennych, z wykształcenia architekt. 

Spacer odbędzie się 29 maja 2024 r. (środa) o godzinie 17.50. Start: sprzed budynku Dworca PKP w Owińskach. 

Na wydarzenie obowiązują zapisy. 

Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres:  zbudowane@gmail.com Tytuł wiadomości: OWIŃSKA. 

O wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

OWIŃSKA

Na pieszo-rowerową przeprawę w Poznaniu musimy jeszcze trochę poczekać, zatem teraz jedziemy do Owińsk – sprawdzić, jak się trzyma po pierwszym sezonie tamtejsza kładka tego typu, która prowadzi prosto na północne rubieże Poznania. Żeby tylko kładka! To także wieża widokowa. Po lustracji kładki spojrzymy sobie z wieży na okolicę: miejscowość, Wartę i lasy. Przejdziemy też przez najciekawsze fragmenty Owińsk, te w świetnym stanie, i te wołające o natychmiastową rewaloryzację. Z jednej strony – kompleks pocysterski i niesamowity park Orientacji Przestrzennej, a z drugiej zabytkowy pałac i dawny szpital – zamknięte i niszczejące. Owińska to wyjątkowe miejsce. Warto przyjrzeć im się bliżej i pomyśleć, jak jeszcze lepiej wykorzystać ich atuty.

Zbiórka: stacja kolejowa w Owińskach (wygodny i szybki dojazd pociągiem PKM z Dworca Głównego           w Poznaniu oraz stacji: Poznań Garbary, Poznań Wschód, Poznań Karolin). Dogodny transport także autobusem (ZTM) z ronda Śródka.

Pociąg: odjazd PKM z Dworca Głównego: 17:20, przyjazd do Owińsk: 17:46.
Autobus: linia 312, odjazd z ronda Śródka: 17:00, przyjazd do Owińsk (Owińska PKM): 17:35
Polecamy też dojazd rowerem – zarówno od strony Radojewa, jak i Koziegłów.

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
PARTNER PROJEKTU:  Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

ZBUDOWANE:
Cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań w związku z przypadającą w 2018 roku – 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!