|

Rusza 5. edycja NAWW – zgłoś projekt!

W tym roku już po raz piąty poznamy laureatów Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego (NAWW). W 2020 roku po latach rozmów i starań poznańskiego środowiska architektonicznego z inicjatywy SARP Poznań ustanowiono Nagrodę, która promuje regionalną architekturę i jej twórców.

Nagroda przyznawana corocznie autorom najlepszych dzieł architektonicznych ma na celu promowanie wysokiej jakości architektury krajobrazu kulturowego Wielkopolski, a także zwrócenie uwagi na tworzenie spójnego i estetycznego obrazu przestrzennego regionu oraz wspieranie rozwoju wartościowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych.

Nagroda ma uhonorować wyróżniające się dzieła architektoniczne zrealizowane na terenie Wielkopolski w następujących kategoriach: BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ, BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY, DOM JEDNORODZINNY, WNĘTRZE i PRZESTRZEŃ WSPÓLNA, oraz wyłonienie spośród laureatów tych kategorii – nagrody głównej, jaką jest Grand Prix NAWW.

Naszemu środowisku od lat zależy na wspieraniu młodych architektów – którzy mimo, że są na początku swojej drogi zawodowej – są już widoczni na rynku usług projektowych w naszym regionie, a swoją postawą i działalnością przyczyniają się do promocji dobrej architektury w Wielkopolsce. Dlatego od początku NAWW najzdolniejsi z nich mają możliwość zdobycia nagrody w kategorii MŁODY TWÓRCA.

Dodatkową kategorią jest nagroda – DZIEŁO EKSPORTOWE WIELKOPOLSKICH ARCHITEKTÓW to wyróżnienie dla autorów najlepszego dzieła architektonicznego zrealizowanego poza granicami administracyjnymi naszego województwa, autorstwa wielkopolskich projektantów.

Nagroda objęta jest honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

KAPITUŁA
Zgłoszenia do Nagrody oceniać będzie profesjonalne kapituła w składzie:
mgr inż. arch. Dariusz Herman – przewodniczący kapituły, SARP Koszalin
mgr inż. arch. Wojciech Mazan – architekt, członek redakcji kwartalnika RZUT
mgr inż. arch. Ewa Porębska – krytyczka, kuratorka architektury. Laureatka Nagrody Honorowej SARP 2023
mgr inż. arch. Kinga Grzybowska – przedstawiciel SARP Poznań
mgr inż. arch. Mariusz Jakubczyk – przedstawiciel WPOIA RP
mgr inż. arch. Piotr Kluj – przedstawiciel WPOIA RP
mgr inż. arch. Aida Januszkiewicz – Piotrowska – przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego, członek WPOIA RP
mgr inż. arch. Jowita Maćkowiak – przedstawiciel Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Sekretarz konkursu: Magdalena Wypusz

ZGŁASZANIE PROJEKTU
Zgłoszenia do Nagrody przyjmowane są poprzez formularz elektroniczny na stronie internetowej www.naww.pl od 27 czerwca do 2 września 2024.
Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Nagrody dostępne są na stronie internetowej www.naww.pl w zakładce “Zgłoś projekt”.

STRONA INTERNETOWA
www.naww.pl

ORGANIZATORZY
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań,
Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

PARTNERZY
Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Aliplast, Baumit

PATRONAT MEDIALNY
Architektura i biznes „A&B”, Radio Poznań, WhiteMAD, Z:A “Zawód: Architekt”