SPOTKANIE – RAPORT – “ZAWÓD na A”  – dyskusja – 20 maja 2024 r.

Rada Wielkopolskiej OIA RP informuje, że Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej organizuje przy współpracy z partnerami spotkanie dotyczące raportu „Zawód na A”.  

SPOTKANIE „ZAWÓD na A” – to spotkanie wokół Raportu o kondycji psychicznej w środowisku akademickim architektury w Polsce, które odbędzie się:

20 maja 2024 roku w SARP Social club – Poznań, Stary Rynek 56, w godzinach 17.00 – 19.00

Program spotkania:

  • przedstawienie / podsumowanie – czym jest Raport
  • rozmowa
  • dyskusja z publicznością.

W rozmowie o kondycji psychicznej w środowisku akademickim architektury w Polsce wezmą udział inicjatorzy i współautorzy raportu ze Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele i studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi socjolog Maciej Frąckowiak z UAM w Poznaniu – współtwórca Raportu.

Projekt „Zawód na A” skupia się głównie na badaniu kondycji psychicznej osób studiujących i osób wykładających architekturę na polskich uczelniach. 

Na wstępnym etapie przeprowadzono warsztaty eksploracyjne, a w kolejnym badanie ilościowe z około 2200 osobami. Pytania dotyczyły specyficznych problemów związanych ze studiowaniem i nauczaniem architektury, ale badały również poziom depresji czy zaangażowania w pracę. Ostatnio zbadano również sytuację zawodową i finansową osób studiujących. 

Z raportem można zapoznać się pod linkiem: https://zawod-na-a.pl/RAPORT

ORGANIZATORZY: 

Miasto Poznań w ramach Forum Rozwoju Miast, SARP Oddział Poznań, Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.