Aktualności

Procedura składania wniosków do sesji zimowej 2020 r.

wtorek, 30.06.2020

Informacje o procedurze składania wniosków do sesji zimowej 2020 r. można znaleźć w zakładce Komisja Kwalifikacyjna – Egzamin.

NAWW - Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego

wtorek, 30.06.2020

Szanowni Państwo,

 

Od wielu miesięcy Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań wraz z Wielkopolską Okręgową Izbą Architektów RP pracowało nad czymś bardzo dla nas ważnym. Po wielu latach starań naszego środowiska na rzecz wspierania rozwoju wielkopolskiej architektury, estetyzacji przestrzeni miast i wsi, czy wreszcie promocji najlepszych dzieł architektonicznych regionu z dumą możemy ogłosić ustanowienie Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego – NAWW.

 

Nagroda ma uhonorować wyróżniające się dzieła architektoniczne zrealizowane na terenie Wielkopolski w roku poprzedzającym daną edycję Konkursu, w następujących kategoriach: OBIEKT ARCHITEKTONICZNY, DOM, WNĘTRZE i PRZESTRZEŃ WSPÓLNA, oraz wyłonienie spośród laureatów tych kategorii - nagrody głównej, jaką jest GRAND PRIX NAWW. Zależy nam także na wyróżnieniu młodych architektów – najzdolniejszych z nich co roku uhonorujemy nagrodą MŁODY TWÓRCA. Ostatnia kategoria – DZIEŁO EKSPORTOWE WIELKOPOLSKICH ARCHITEKTÓW to wyróżnienie dla najlepszego dzieła architektonicznego zrealizowanego poza granicami administracyjnymi naszego województwa autorstwa wielkopolskich projektantów.

 

Wszystkie informacje na temat Nagrody oraz Regulamin znajdują się na stronie internetowej www.naww.pl.


Na Państwa zgłoszenia czekamy do 24 sierpnia!

 

Ustanowienie Nagrody nie udałoby się bez wsparcia szeregu partnerów instytucjonalnych – Nagrodę patronatem objął Wojewoda Wielkopolski oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego, jak i współpracy z partnerami komercyjnymi.

Szczególne podziękowania należą się Sponsorowi głównemu Nagrody firmie Lena Lighting, której dziękujemy za zaufanie i mamy nadzieję, że to początek wieloletniej wspólnej pracy na rzecz regionalnej architektury.

SARP Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP, Lena Lighting, Aliplast, Baumit, Akademia Architekta, Duravit, Ipnotic Store Wienerberger, Betonowy Wojtek, Yerg, Wielkopolski Urząd Marszałkowski, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Patronat medialny: Architektura i Biznes, „ARCH” dwumiesięcznik Stowarzyszenia Architektów Polskich, miesięcznik Architektura Murator, Głos Wielkopolski, whiteMAD, Radio Poznań, Zawód:Architekt, Życie Kalisza

Szanowni Państwo,

 

W imieniu Organizatorów serdecznie zachęcamy WSZYSTKICH ZAINTERTESOWANYCH do wzięcia udziału w sportowym wydarzeniu dla architektów zaplanowanym we wrześniu bieżącego roku – REGATY ARCHITEKTÓW 2020.

 

Zmarł ś. p. Grzegorz Czerwiński

wtorek, 19.05.2020

98456256 4262847300399589 5135498043709194240 n2

Z ogromnym żalem i bólem zawiadamiamy, że odszedł od nas niespodziewanie w dniu 16 maja 2020 roku wspaniały Kolega i Przyjaciel

 

ś. p. Grzegorz Czerwiński, architekt

 

Wiceprezes Zarządu SARP Oddział Poznań od 2009 do 2019 roku, Członek Zarządu SARP Oddział Poznań od 2006 do 2009 roku, Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Wielkopolskiej OIA RP od 2006 do 2018 roku, Członek Komisji Rewizyjnej Wielkopolskiej OIA RP od 2018 roku do chwili obecnej.
Uhonorowany za długoletnią aktywność i działalność społeczną Odznakami SARP i IARP. Kolega niezwykłej serdeczności, oddany środowisku wielkopolskich architektów, inicjator wielu wydarzeń. Kolega, o którym mówienie w czasie przeszłym wydaje się niewyobrażalne ...
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 25 maja 2020 roku o godzinie 12.30 na cmentarzu Junikowo w Poznaniu. Zamiast kwiatów, Rodzina prosi o wpłaty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Specjalne BEZPŁATNE DLA WSZYSTKICH e-wydanie miesięcznika "Architektura & Biznes"

wtorek, 12.05.2020

Szanowni Państwo,

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do pobrania majowego, SPECJALNEGO E-WYDANIA miesięcznika „Architektura & Biznes”:

https://www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie

 

Dla wszystkich jest ono BEZPŁATNE.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Szczepanik
dział Reklamy A&B

tel: +48 12 |397 49 27

mobile+48 |697 507 505

http://www.architekturaibiznes.pl

www.produktydlaarchitekta.pl

 

KRIA - komunikat nt. ubezpieczeń OC dla architektów

środa, 01.04.2020

Krajowa Rada Izby Architektów RP, Warszawa dnia 1 kwietnia 2020 roku

 

Szanowni Państwo,

Członkowie Izby Architektów RP

 

W związku z pojawiającymi się pytaniami, dotyczącymi obowiązku ubezpieczenia architektów IARP informuje:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy architekt, który jest aktywnym członkiem IARP tj. został wpisany na listę architektów w okręgowej izbie architektów, musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC.
Przerwa w wykonywaniu czynności zawodowych w wyniku epidemii koronawirusa, nie zwalnia z ustawowego obowiązku ubezpieczenia.
Zwolnienie z tego obowiązku następuje tylko w przypadku skreślenia z listy architektów, lub zawieszenia swojego członkostwa przez architekta.

Dlaczego wznowienie ubezpieczenia w terminie jest tak ważne?
Ponieważ z perspektywy odpowiedzialności cywilnej kluczowy jest czas osobiście wykonywanych czynności projektowych oraz pełnienia nadzoru autorskiego. Nawet jednodniowa przerwa w ubezpieczeniu oznacza utratę ochrony.
To z kolei wiąże się z ryzykiem pełnej odpowiedzialności, także majątkowej oraz z możliwością nałożenia kary przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Odwołane szkolenie oraz egzamin na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej

piątek, 27.03.2020

Wielkopolska Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna informuje:

W związku z zagrożeniem epidemicznym, Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Izby Architektów RP podjęła decyzję o odwołaniu najbliższej sesji egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej we wszystkich rodzajach. Nowy termin zostanie ustalony i podany do publicznej wiadomości po ustaniu zagrożenia epidemicznego.

 

W zaistniałej sytuacji odwołane zostaje także szkolenie dla kandydatów do egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej w przewidywanym terminie 20-24 kwietnia 2020 r. Nowy termin szkolenia zostanie podany po ustaleniu terminu sesji egzaminacyjnej. Osobom, które wniosły opłatę za szkolenie, opłata ta zostanie zwrócona.

Biuro WIOA RP nieczynne - praca zdalna

wtorek, 17.03.2020

Szanowni Państwo,

W imieniu Rady Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, uprzejmie informuję, że w związku z ogłoszeniem w Polsce przez Ministra Zdrowia stanu zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-COV-2 i pojawieniem się kolejnych przypadków choroby zakaźnej COVID-19, a także w odniesieniu do Zarządzenia nr 1 Prezesa Krajowej Rady Izby Architektów RP z dnia 11 marca 2020 roku, mając na uwadze konieczność minimalizacji ryzyka, biuro WOIA RP przy Starym Rynku 56 w Poznaniu będzie nieczynne od dnia dzisiejszego do odwołania.

 

Jednocześnie wprowadza się z dniem 16 marca br. system pracy zdalnej.

 

Informujemy, że sprawy bieżące należy załatwiać za pośrednictwem poczty elektronicznej, kierując wszelką korespondencję na adres mailowy: wielkopolska@izbaarchitektow.pl

 

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Odwołanie Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów WOIA RP

poniedziałek, 16.03.2020

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

Delegaci Wielkopolskiej OIA RP

na Okręgowy Zjazd

 

W związku z Zarządzeniem nr 1/2020 Prezesa Krajowej Rady Izby Architektów RP z dnia 11 marca 2020 roku w sprawie działań związanych z zapobieganiem oraz zwalczaniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej wywołaniem tym wirusem w Izbie Architektów RP, Rada Wielkopolskiej OIA RP podjęła decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów WOIA RP w dniu 27.03.2020 r. i odroczeniu w czasie.

O terminie i trybie przeprowadzania Zjazdu Okręgowego Delegaci zostaną poinformowani w późniejszym terminie.

Odwołanie warsztatów

poniedziałek, 16.03.2020

Szanowni Państwo,

W związku z zaistniałą w Polsce sytuacją dotyczącą zapobiegania oraz zwalczania zakażenia koronawirusem, działając zgodnie z Zarządzeniem Prezesa Krajowej Rady Izby Architektów RP z dnia 11 marca br., uprzejmie informuję, że Rada Wielkopolskiej OIA RP podjęła decyzję o odwołaniu zaplanowanych na dzień 19 i 20 marca 2020 r. warsztatów dla architektów pt. "Architekt w roli menedżera. Zarządzanie i współpraca w zespole" oraz "Planowanie i organizacja czasu pracy w zawodzie architekta"

 

Odbędą się one w terminie późniejszym, o którym wszystkich członków WOIA RP poinformujemy.