Warsztaty dla Seniorów w Czempiniu

wtorek, 27.06.2023

6489ed123729c plakat w zdrowym ciele czystyZ inicjatywy Rady Wielkopolskiej OIA RP w kwietniu 2023 r. odbyły się pierwsze warsztaty architektoniczne dla Seniorów pod hasłem "W zdrowym mieście zdrowy duch."

 

Warsztaty zorganizowane zostały w odniesieniu do programu edukacyjnego Izby Architektów RP skierowanego do dzieci i młodzieży pn. „Kształtowanie Przestrzeni” z ukierunkowaniem na dorosłych odbiorców.

Warsztaty przygotowały i poprowadziły Dagmara Pawlak oraz Katarzyna Weiss – architektki Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP. Zajęcia odbyły się w wyjątkowej przestrzeni Centrum Aktywacji Społecznej TLENOWNIA w Czempiniu – budynku, który w 2021 roku w wyniku kompleksowej rewitalizacji autorstwa Pracowni Projektowej J.P. Woźny otrzymał drugie życie.

Obiekt ten otrzymał Grand Prix w III edycji Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego NAWW 2022, konkursu organizowanego przez Wielkopolska OIA RP i SARP Oddział Poznań.

Zainteresowanych zachęcamy do lektury artykułu na ten temat, który ukazał się w ostatnim numerze czasopisma Z:A

Jednocześnie, z nieukrywanym zadowoleniem, Rada WPOIA RP informuje, że otrzymaliśmy miłe podziękowania od Pani Katarzyny Hohorek, Dyrektor Centrum Aktywizacji Społecznej Tlenownia w Czempiniu za zorganizowanie tych warsztatów, które przyniosły Seniorom wiele różnorodnych inspiracji i satysfakcji. Z podziękowaniami można zapoznać się w załączniku.

W planach mamy przygotowanie kolejnych warsztatów zarówno ponownie w Czempiniu, jak i w innych miejscach.

 

autorki plakatu: Dagmara Pawlak i Katarzyna Weiss

 

12345