Aktualności

Forum DA 1920x2

Rada Wielkopolskiej OIA RP, w imieniu Krajowej Rady Izby Architektów RP, serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznych Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023,  które odbędą się w  Poznaniu w formie stacjonarnej w dniach od 31 stycznia do 3 lutego br.

 

Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w FORUM DESIGNU i ARCHITEKTURY w dniach 1  i 2 lutego br. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Pawilonie 3A na tzw. scenie. Organizatorem lub współorganizatorem większości tych wydarzeń jest Wielkopolska OIA RP / Krajowa Izba Architektów RP.

kolaz tekst3Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej ogłosił nabór na nowe Studia Podyplomowe Inwestycje i projektowanie w ochronie zdrowia, realizowane we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu pod patronatem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

 

Zainteresowani mogą się zarejestrować elektronicznie.

Rekrutacja trwa do 28 lutego 2023 roku.

Akademia Kaliska w Kaliszu zaprasza do skorzystania z nowej możliwości podniesienia własnych kwalifikacji. Od 4 marca 2023 roku Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego uruchamia dwa nowatorskie kierunki studiów podyplomowych: Regionalne badania historyczne i Historię architektury i budowy miast. Oba kursy są dwusemestralne, realizowane w formie hybrydowej, głównie zdalnie – online. Zajęcia poprowadzą naukowcy z renomowanych ośrodków naukowych, m. in. Warszawy, Wrocławia, Poznania i Łodzi oraz z Kalisza. 

Życzenia świąteczno-noworoczne

czwartek, 22.12.2022

image3Rada Wielkopolskiej OIA RP z okazji Świąt i Nowego Roku przekazuje Wszystkim serdeczne życzenia.

Życzmy sobie, by radość Świąt Bożego Narodzenia wyzwoliła w nas refleksję, nadzieję, ufność, szczęście i otwarcie na drugiego człowieka.

Niech blask gwiazd na niebie i w sercach, przypomina, że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie, by zadziała się magia…..

Niech świąteczna radość trwa przez wszystkie dni nadchodzącego 2023 roku.

Szkice architektoniczne zaproszenie do udziau w konkursie2W imieniu Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizatora Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Izby Architektów RP, partnera tego wydarzenia, mam przyjemność zaprosić studentów oraz uczniów szkół średnich do kolejnej edycji konkursu SZKICE ARCHITEKTONICZNE pt. „Adaptacje, przebudowy, odbruki”.

Celem KONKURSU jest pokazanie umiejętności warsztatowych studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych oraz uczniów szkół średnich, posługujących się techniką tradycyjną. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu Szkice Architektoniczne to „Adaptacje, przebudowy, odbruki”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu autorskiej pracy architektonicznej w formie rysunku odręcznego prezentującego wpływ wybranych  materiałów na jakość, wygląd i charakter architektury.

Koleżanki i Koledzy

Członkowie Wielkopolskiej OIA RP

20221220ZJAZD20DELEGATOW2 

W sobotę zakończył się kolejny Krajowy Zjazd Izby Architektów RP.

 

Jego przedmiotem była informacja o działalności Krajowej Rady w ciągu ostatnich miesięcy oraz przyjęcie budżetu Izby Architektów RP na rok 2023. Istotnym jego elementem było podpisanie memorandum dotyczącego przyszłej współpracy architektów polskich i ukraińskich. Prezydium KRIA poinformowało o działaniach na rzecz wstrzymania deregulacji naszego zawodu, która ma polegać na wprowadzeniu przez ustawodawcę zmian w Prawie Budowlanym w zakresie rozszerzenia uprawnień inżynierów i techników budownictwa do projektowania architektonicznego wszelkiego rodzaju budynków o kubaturze do 1000 m3. Zjazd delegatów zajął w tej sprawie pisemne stanowisko, które zostanie przedstawione w Ministerstwie.

 

Zapraszamy na spotkanie gwiazdkowe_13.12.2022, g. 19:00

poniedziałek, 12.12.2022

spotkanie architektow gwiazdka 2022 1W imieniu Rady Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Zarządu Stowarzyszenia Architektów Oddział Poznań zapraszamy na zimowe spotkanie środowiska architektonicznego.

 

W ramach powitania oferujemy kubek grzańca i pierniczka, a dla osób, które swoim strojem lub jego elementem nawiążą do świąt (np. kolor czerwony, czapka Mikołaja, sweterek w renifery itp.) przekażemy kartę zniżkową do baru w naszym klubie*.

 

 

Czas: wtorek 13 grudnia br. od godziny 19:00.

Miejsce: SARP social club przy Starym Rynku 56 w Poznaniu.

 

Rada WPOIA RP,

Zarząd SARP OP

 

* do wyczerpania nakładu

OSTRZEGAMY! Konkurs rekomendowany przez SARP nr 023/R/2022

piątek, 09.12.2022

Wszystkich Zainteresowanych konkursem pt. „Konkurs dwuetapowy na koncepcję architektoniczną wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonej energochłonności”, prosimy o zapoznanie się z załączoną korespondencją.

 

Wernisaż Laureata Honorowej Nagrody SARP OP za rok 2019_8.12.2022, g.18:00

wtorek, 06.12.2022

PLAKAT HNSOP

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań,

Laureat Honorowej Nagrody SARP Oddział Poznań za rok 2019 - arch. Piotr Wędrychowicz,

Koło Naukowe Historii i Teorii Architektury i Urbanistyki - ARC Historia

oraz Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej

mają zaszczyt zaprosić na uroczysty wernisaż Honorowej Nagrody SARP OP,

który odbędzie się 8 grudnia 2022 roku, o godzinie 18:00,

w Klubie Architektury, Stary Rynek 56 w Poznaniu.

PLAKAT KONKURSOWY 2Rada Wielkopolskiej OIA RP, działając w imieniu Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizatora Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2023 oraz Izby Architektów RP, partnera tego wydarzenia, zaprasza studentów do udziału w konkursie na projekt stoiska IARP podczas targów BUDMA 2023.